środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wiedzą jak być dobrym kumplem

2017-08-25 21:03:20 (ost. akt: 2017-08-25 21:06:22)
Dożynki

Dożynki

Autor zdjęcia: Archiwum UG

Lekcje w Szkole Podstawowej w Świątkach nie będą takie same jak były wcześniej. Już od września uczniowie będą mogli korzystać z tablicy interaktywnej.

Za sukcesem uczniów ze Świątek stoi nauczycielka Katarzyna Popławska – Teraz na lekcjach narzędziem naszej pracy będzie tablica interaktywna — mówi z dumą. — Uczniom tłumaczę, że to taki duży tablet. Na pewno jednak dzięki niej lekcje będą urozmaicone.

Tablica interaktywna to nagroda, którą zdobyli uczniowie klasy IIa ( po wakacjach będą już trzecioklasistami). Ich zadaniem było zaprezentowanie koleżeńskich zachowań. Z pomocą swojej wychowawczyni przygotowali prezentację multimedialną w formie komiksu.
— Nagrywaliśmy, montowaliśmy — wspomina Katarzyna Popławska. — Po drodze spotkało nas trochę kłopotów, ale daliśmy radę. Udało się!

Cartoon Network to ogólnopolski konkurs organizowany przez Turner Broadcasting System Europe Limited. Jego hasło brzmiało: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.
Udział w konkursie miał na celu przybliżenie ważnych problemów — kształtowanie postaw empatycznych, poznanie sposobów na radzenie sobie z dokuczaniem, integracja klasy, a także rozwijanie wyobraźni. Praca nad prezentacją okazała się także dobrą zabawą.

Katarzyna Popławska z dumą opowiada, że uczniowie nie mieli najmniejszych problemów z przywołaniem przyjacielskich zachowań.
— My tu wszyscy jesteśmy jak rodzina. Cieszymy się na każde spotkanie — uśmiecha się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Świątkach.
Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w konkurs. — Patronat nad nim objął sam Kuba Błaszczykowski, więc wszyscy byli zachwyceni — uśmiecha się Katarzyna Popławska.
Szkoła otrzymała także Certyfikat Klubu Kumpli za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej organizowanej przez Cartoon Network.

at
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages