środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Kino i... dożynki z przytupem

2017-08-18 11:01:50 (ost. akt: 2017-08-18 11:03:59)
dożynki

dożynki

Autor zdjęcia: Archiwum UG

Wczoraj wieczorem miłośnicy dobrego kina mieli okazję obejrzeć seans pod gwiazdami.

— Głównym inicjatorem jest Starostwo Powiatowe w Olsztynie — mówi Monika Ćwiek z Urzędu Gminy w Świątkach. — Dołączyły do niego Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach.

Współorganizatorzy z gminy Świątki zadbali nie tylko o ucztę dla ducha, ale także dla ciała. — Gościom, którzy przyszli na seans, zaoferowaliśmy wystawę, która jest częścią projektu „Pola widzenia książki” Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach, oraz poczęstunek inspirowany kuchnią włoską — opowiada Monika Ćwiek. — W parku Wiejskim w Świątkach rozstawiliśmy sto leżaków. Był duży telebim i oczywiście popcorn. Dla wszystkich starczyło miejsc.
Znalazły się również atrakcje dla najmłodszych: skręcanie balonów, malowanie twarzy, zabawy z chustą. W hali sportowej zagościło potężne narzędzie popularyzacji wiedzy astronomicznej, jakim jest Astrolabium, czyli Astronomiczne Laboratorium Mobilne. W jego skład wchodzi świetnie wyposażone laboratorium astrofizyczne, dysponujące teleskopami, innym sprzętem specjalistycznym oraz mobilnym planetarium. — Maluchów ucieszyła także wata cukrowa — dodaje Monika Ćwiek.

I choć schyłek wakacji tuż-tuż, przed mieszkańcami gminy kolejne atrakcje, na które gorąco wszystkich zaprasza wójt gminy Świątki Sławomir Kowalczyk. Już w pierwszą niedzielę września odbędą się gminne dożynki. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą. Tradycyjnie starostowie dożynek przekażą wójtowi gminy chleb. Przewidziane są konkursy na wieniec dożynkowy, konkurs o tytuł SuperSołtysa i SuperSamorządowca. Miłośnicy wypieków będą mogli sprawdzić się w Ponadregionalnym Ekologicznym Konkursie Kulinarnym „Domowe ciasto ze śliwką”. Publiczność rozbawi występ grupy kabaretowej „Silna grupa na wezwanie”. Nie zabraknie nuty folklorystycznej — wystąpi zespół Reszelanie. Imprezę uświetni występ zespołu coverowego Art Melody oraz gwiazda wieczoru — zespołu Maxel.

Dodatkowo na uczestników dożynek będą czekały akcje: „W owczej zagrodzie”, czyli prezentacja różnych ras owiec, promocja ekologicznego chowu owiec, pokaz strzyżenia owiec, będzie kuchnia regionalna i stoisko z wędlinami. Będzie się też odbywała degustacja jagnięciny oraz akcje „Ratujmy owady”, na którą złożą się ekologiczne domki dla pożytecznych owadów, pokaz i warsztaty budowy takich domków, wreszcie Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

at
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alek #2313665 | 83.9.*.* 24 sie 2017 19:52

  Sławko nadal nosi dwie różne skarpety?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kroll Koewalczuk #2310655 | 83.9.*.* 20 sie 2017 21:39

  Ani ciasto ze śliwką, ani inna "kiełbasa wyborcza" nie zmienią zdania większości mieszkańców, że obecny wójt to największy błąd wyborczy w historii gminy. Ale wybory tuż, tuż.... nie marnujmy gminy, zagłosujmy mądrze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages