środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Zamieszka w Olsztynie, ale nie porzuci klubu w Świątkach

2017-08-07 11:19:53 (ost. akt: 2017-08-07 11:46:51)
Zuzanna Zych z trenerem Karolem Tuchewiczem

Zuzanna Zych z trenerem Karolem Tuchewiczem

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Zuzanna Zych ma zaledwie 16 lat i żadnych ciosów się nie boi. Podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w boksie wywalczyła brązowy medal.

Zuzanna Zych ze Świątek od września będzie licealistką. Mimo że zamierza zamieszkać w Olsztynie, nie wyobraża sobie, że mogłaby zaniedbać treningi w UKS Junior Świątki. Od 11 miesięcy boks jest częścią jej życia. — Nie uważam, żeby to był brutalny sport — mówi. — Dzięki niemu czuję się bezpieczniej.
Czemu zajęła się tą dyscypliną? — Były możliwości, to zapisałam się do UKS Junior Świątki — opowiada.

Zanim założyła rękawice bokserskie, chodziła na gale bokserskie i sparingi. Na treningi chodzi trzy razy w tygodniu. W sobotę biega. — To pomaga utrzymać kondycję — podkreśla.

Zuznanna nie spodziewała się, że po niecałym roku treningów zdobędzie medal. Jest jedyną kobietą ze świąteckiego klubu, która stanęła na podium mistrzostw Polski juniorów młodszych. W walce o brązowy medal pokonała jednogłośnie na punkty zawodniczkę z BKS Skorpion Szczecin Magdalenę Tylenda. — To było dla mnie zaskoczenie — podkreśla. — Trenuję tak krótko, a tu już medal...
Mimo że nie udało się jej przejść do finału, dumy nie kryją rodzice nastolatki. — To zwycięstwo na pewno podbudowało córkę — uważa Grzegorz Zych, tata Zuzanny. — Nie jest to boks na poziomie zawodowym, ale cieszę się, że córka chce zadbać o kondycję. Ma kask, rękawiczki, więc nie boję się o jej bezpieczeństwo.
Zuzię natomiast cieszy, że mimo rywalizacji na ringu, przyjaźń między zawodniczkami jest możliwa. W klubie panuje serdeczna atmosfera. — Trzymamy się razem i mamy ze sobą dobry kontakt. Możemy też liczyć na wsparcie trenera Karola Tuchewicza — mówi.

at
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages