Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Znana pisarka zawita do świątkowskiej biblioteki

2017-06-02 13:09:57 (ost. akt: 2017-06-02 13:20:36)
Noc Bibliotek z książkami Ałbeny Grabowskiej

Noc Bibliotek z książkami Ałbeny Grabowskiej

Autor zdjęcia: Materiał promocyjny

Już dziś o godzinie 17 rozpocznie się „Noc Bibliotek z książkami Ałbeny Grabowskiej”. — Będą czytane fragmenty książek autorki — zapowiada Halina Kirjew.

Książki Ałbeny Grabowskiej rozchodzą się jak świeże bułeczki. — Każda z nich bije u nas rekordy wypożyczeń — mówi Halina Kirjew, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach. — Czytelnikom zależało, żeby zaprosić do nas właśnie tę autorkę. Postanowiliśmy odpowiedzieć na ich oczekiwania.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy spotkania wezmą udział w warsztatach filcowania, które są tematycznie związane z twórczością autorki. Znajdzie się też coś dla łasuchów i miłośników kuchni południowo-wschodniej Europy.
— W programie przewidziana jest Nocna Kuchnia inspirowana kulturą i tradycją bułgarską. Niektóre potrawy można będzie przyrządzić wspólnie — zapowiada Halina Kirjew.

Skąd taki pomysł? — Pisarka swoje imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Imię to oznacza kwitnącą jabłoń. Jej debiutancka powieść „Tam, gdzie urodził się Orfeusz" dotyczyła właśnie Bułgarii — jej smaków i potraw — tłumaczy Halina Kirjew.

Spotkanie adresowane jest do osób dorosłych, ale Ałbena Grabowska jest także autorką licznych publikacji z gatunku literatury dziecięcej. Odbiorcami jej powieści obyczajowych są najczęściej kobiety.
Spotkanie jest częścią ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. — Co roku przyłączamy się do tego wydarzenia i organizujemy spotkania autorskie— mówi Halina Kirjew.
Celem Nocy Bibliotek jest popularyzacja czytelnictwa.

at

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages