Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Ekologia w rodzinie nigdy nie zginie

2017-05-26 13:32:29 (ost. akt: 2017-06-01 12:33:45)
Program festynu zapowiada się atrakcyjnie

Program festynu zapowiada się atrakcyjnie

Autor zdjęcia: Materiał promocyjny UG

Gmina dbanie o środowisko potrafi zmienić w zabawę. W sobotę 3 czerwca odbędzie się festyn „Ekologia w rodzinie nigdy nie zginie”.

W sobotę 3 czerwca w parku Wiejskim mieszkańcy gminy i goście będą mogli spędzić czas rodzinnie. O godz. 11.30 wójt Sławomir Kowalczyk otworzy tam festyn.
W program jest wyścig kolarski „Warmiński klasyk” o ekopuchar wójta oraz wyścig rowerowy dla dzieci. Najmłodszych z pewnością ucieszą szaleństwa na dmuchanym placu zabaw. Dzieciaki będą też mogły sprawdzić swoją wiedzę z ekologii. Będą ekoanimacje i konkursy. Na starszych czeka olimpiada ekologiczna.

Będzie się można dowiedzieć o bezpieczeństwie ekologicznym i udzielaniu pierwszej pomocy. Swoją wiedzą podzielą się druhowie OSP Świątki. Na uczestników festynu będzie czekała Mobilna Biblioteka Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach. Można będzie skorzystać z tabletu albo zagłębić się w lekturze książek.

Dostępny będzie Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działający przy Urzędzie Gminy w Świątkach. O puste żołądki uczestników zabawy zadba natomiast rada rodziców z przedszkola oraz świetlica z Kwiecewa.
Festyn uświetnią występy dzieci i lokalna grupa kabaretowo-wokalno-instrumentalna Silna Grupa na Wezwanie. Do organizacji Festynu przyłączyły się lokalne stowarzyszenia Ogniwo Skolity, UKS Junior, placówki oświatowe, GOPS i lokalni przedsiębiorcy.

Na organizację festynu, który odbędzie się po raz trzeci, gmina uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Impreza jest częścią Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

at

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages