środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Internet nie będzie miał przed nimi żadnych tajemnic

2017-04-07 12:05:13 (ost. akt: 2017-04-07 12:20:58)

Autor zdjęcia: UG Świątki

Mieszkańcy gminy, którzy są na bakier z komputerem, mają okazję to zmienić. W bibliotece i w świetlicy wiejskiej będą się uczyli buszować po sieci.

Niektórzy mają problem z dostępem do internetu, innym brakuje na internet pieniędzy.

— Są jeszcze mieszkańcy wykluczeni cyfrowo — mówi Jarosław Milewski, sekretarz gminy Świątki. — A przecież w XXI wieku jest coraz większa potrzeba korzystania z sieci. I właśnie do osób, które nie potrafią tego robić, skierowany jest projekt.

E- Klub powstał w gminie Świątki. Przed tygodniem odbyły się pierwsze spotkania. Zajęcia będą się odbywały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świątkach oraz w świetlicy w Kwiecewie.

— Zainteresowanie jest duże — zauważa Milewski. — Wśród chętnych jest zdecydowanie więcej kobiet. Pojawiają się też matki, które odchowały już dzieci i chciałyby zrobić coś z wolnym czasem. Są też osoby po pięćdziesiątym roku życia.
Jaki jest cel projektu? — Internet jest oknem na świat. Osoby po takim szkoleniu będą miały szansę znaleźć pracę, uzupełnić wiedzę albo nawet wykształcenie. Niektórzy będą mogli świadczyć usługi przez internet — wylicza Jarosław Milewski.
Kto zajmie się szkoleniem? — Od tego są trenerzy. Można liczyć na ich mobilność i dyspozycyjność — zapowiada sekretarz gminy Świątki. — Każdy ma swoje sprawy.

Trener postara się dostosować grafik do potrzeb uczestników E-Klubu.
Zajęcia mają się odbywać dwa razy w tygodniu lub przynajmniej trzy razy w ciągu dwóch tygodni. — Przewiduje się stworzenie czterech grup: dwóch w Świątkach i dwóch w Kwiecewie — dodaje Milewski.

Projekt „E-kompetencje bez barier” jest realizowany przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie.
at
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages