Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z Gminy Świątki

2017-03-23 16:00:00 (ost. akt: 2017-03-23 18:02:44)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na jakie stypendia może liczyć uzdolniona młodzież ze Świątek? Lokalny Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży działa i ma się dobrze.


Program, którego inicjatorem jest wójt gminy Świątki, działa od 2016 roku. O stypendium naukowe może starać się każdy uczeń ze średnią min. 4,8 - wtedy na koniec semestru dostanie 112 zł. Przy średniej 5,0 kwota się podwaja. Agnieszka Miąsko, dyrektor SP w Świątkach, podkreśla, że pod uwagę brana jest też ocena ze sprawowania - nie może być niższa niż bardzo dobra. - Na ocenę ze sprawowania składa się nie tylko to, że uczeń jest spokojny i opanowany, ważne jest, by jego frekwencja i zaangażowanie w szeroko pojęte życie szkoły były wyższe niż przeciętne - zauważa dyrektorka.

- W tym momencie mamy 17 stypendystów za wyniki w nauce. - mówi Robert Łaszewski, wicedyrektor i koordynator programu. - Przyznano również cztery stypendia sportowe. Aby je uzyskać, należy być laureatem rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. W zeszłym roku udało się to czterem naszym sportowcom. Na ten moment nie mamy nikogo, kto pobrałby stypendium zarówno za sport, jak i wyniki w nauce.

Pretendentami do stypendiów na zakończenie tego roku szkolnego będą na pewno młodzi bokserzy ze świątkowskiego UKS BOKS. Z elbląskich Mistrzostw Warmii i Mazur wrócili z pucharami i tytułami. - Ciężko pracujemy i to musiało dać efekty - mówi Karol Tuchewicz, trener klubu. - Zainteresowanie jest ogromne, trenują zarówno chłopaki, jak i dziewczyny. W całej Polsce nie ma chyba tak utytułowanego klubu pochodzącego ze wsi - podkreśla trener. Pytany o kontuzjogenność boksu, stwierdza:

- Prawdziwy nastoletni sport wcale nie wygląda tak, jak w telewizji. Sporo jeżdżę po zawodach, do tej pory byłem świadkiem może dwóch złamanych nosów. Rodzice moich podopiecznych są tego świadomi i chętnie przysyłają swoje dzieci na treningi. Boks to intensywny i ogólnorozwojowy sport, trenując, można stracić 1200 kalorii. Dzieci na treningach mogą rozładować energię na dobrze wyposażonej sali. Nie zdarzyło się, aby ktoś próbował wykorzystać swoje zdolności poza salą. Jedyne zawieszenie było spowodowane słabymi ocenami jednego z trenujących. Na szczęście chłopak stopnie poprawił i wraca na treningi. Pracuję z profesjonalną młodzieżą, rosną szanse na kolejne medale i tym samym stypendia - zauważa pan Karol.

Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk również nie kryje zadowolenia z osiągnięć młodych sportowców z Gminy Świątki i składa adeptom boksu gratulacje oraz życzy dalszych sukcesów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages