środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Herbaciane święto kobiet

2017-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-23 17:11:50)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Tej soboty Świątki świętowały hucznie. W Gminnej Bibliotece Publicznej Świątkach 4. marca odbył się nieznacznie przyśpieszony Dzień Kobiet. Atrakcji nie zabrakło.

Świątecka biblioteka we współpracy z świąteckim sołectwem, jak co roku, mile zaskoczyła uczestniczki spotkania. Rok temu świętowano w oparach lawendy, tegoroczne party odbyło się pod znakiem herbaty. Frekwencja dopisała, tego dnia bibliotekę odwiedziło ponad sto pań. O popularności imprezy może świadczyć fakt, że widziano tam również kilku przemyconych mężczyzn.

Herbaciane akcenty dało się zauważyć już na samym wejściu - każda z pań przekraczając próg biblioteki otrzymywała w prezencie herbaciana różę. Impreza została zorganizowana w kawiarnianym, kameralnym stylu - między regałami z książkami stanęły stoliki zastawione imbrykami parującego naparu. Herbata zielona, czerwona, czarna - każda z pań mogła wybrać coś dla siebie. Menu również nie było przypadkowe - królowała babka herbaciana i ciasteczka w kształcie saszetek herbaty.

Loteria również była zorganizowana tak, by nie zapomnieć o myśli przewodniej spotkania - jeśli były do wygrania kosmetyki, to tylko na bazie tego złocistego napoju, jeśli perfumy, to tylko o zapachu green tea. Poza tym do zgarnięcia było mnóstwo gadżetów ściślej już związanych z procedurą picia i parzenia popularnego napitku - filiżanki, kubki, zaparzacze. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Prędzej z zadbanymi - o dłonie bawiących się pań zadbała zaproszona kosmetyczka. W godzinach wieczornych wystąpił kabaret "Silna Grupa na Wezwanie".

Nie da się ukryć, że grupa naprawdę była silna - na scenę wyszło ponad dziesięć osób, opowiadano skecze, grano i śpiewano przez ponad godzinę. Nie będzie zaskoczeniem, że najważniejszym przebojem imprezy okrzyknięto stary przebój "Herbaciane pola Batumi". Bisowano kilkakrotnie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages